Odszkodowania

Odszkodowanie od kosmetyczki?

Żyjemy w czasach, w których piękno zewnętrzne jest w cenie. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mają dostęp do szerokiego wachlarza ofert gabinetów medycyny kosmetycznej i w pełni z niego korzystają. Tak również było z Iwoną, szanowaną dyrektor banku.

Kobieta postanowiła skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego o dużej renomie w jej mieście. Niestety wizytę w salonie zapamięta na długo. Blizny, opuchlizna i naruszenie nerwu twarzy to skutki zabiegu wykonanego przez Panią kosmetolog, która podawała się za lekarza medycyny estetycznej. Czy Iwona może żądać odszkodowania? Co z zadośćuczynieniem? O tym dzisiejszy wpis.

Kobieta, która wykonywała zabieg, jest właścicielka salonu, tak więc ponosi ona odpowiedzialność cywilną za źle wykonany zabieg. Czego Pani Iwona może się domagać? W pierwszej kolejności zwrotów kosztów leczenia, zwrotu kosztów wykonania zabiegu, zwrotu dojazdów do placówek medycznych, zwrotu kosztów materiałów opatrunkowych czy leków oraz zwrotu utraconych zarobków. Nie sposób również nie wspomnieć o zadośćuczynieniu. Ból i uraz psychiczny po źle wykonanym zabiegu to bardzo kluczowa kwestia. Kobieta z uszkodzonym nerwem na twarzy prawdopodobnie nigdy nie odzyska dawnego wyglądu.

Krok pierwszy

Pani Iwona sporządziła razem ze swoim prawnikiem wezwanie do zapłaty odszkodowania i zadośćuczynienia. W wezwaniu opisała swój zabieg, przedstawiła dokumentację medyczną zabiegu, a także dokumentację leczenia „skutków zabiegu”. W niej wskazane są wartości takie jak: koszty rehabilitacji, leków, specjalistycznej opieki lekarza medycyny estetycznej oraz chirurga, utracone zarobki, pokwitowania wizyt u psychoterapeuty. Niejednokrotnie takie profesjonalnie sporządzone wezwania wystarczają do uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia.

Krok drugi

Jeżeli powyżej opisane postępowanie nie przyniosło oczekiwanego rezultatu lub jeżeli sprawca wyglądu Pani Iwony nie odpowiedział nawet na wezwanie. Pozostaje nam proces sądowy. Przy dobrze udokumentowanym zdarzeniu sąd zasądzi zarówno odszkodowanie, jak i zadośćuczynienie.

O tym jak może przebiegać taka sprawa opowiemy w kolejnych wpisach, ze względu na obszerność tematu. Serdecznie zapraszamy.

Pokaż więcej

Krakowska Kancelaria

Krakowska Kancelaria to zespół radców prawnych i prawników, którzy posiadają nie tylko gruntowne przygotowanie teoretyczne , lecz także wieloletnią praktykę zawodową.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Close
Close